Equiwell - horse rehabilitation

Mluví o nás

Co se o nás píše v médiích a co o nás říkají naši zákazníci?

V médiích

První Welness pro koně slaví

Tři roky v českém prostředí slaví první wellness pro koně, klinika Equiwell v Hrobicích u Pardubic. Co je nového na klinice, která má jako jediná k dispozici vodní pás pro koně?

Jezdectví, červen 2017
Přejít na článek…

Kůň, švihák lázeňský?

Sauna, solárium, masáže… Blahodárné wellness procedury nepomáhají jenom lidem. Špičkové relaxační a rehabilitační péče si užívají i koně. Není divu. Závody jsou stále náročnější, překážky vyšší. Šampioni v podkovách potřebují hýčkat.

Instinkt č.25, 15. června 2017
Přejít na článek…

Parkurová elita v Česku

Dokonalá souhra člověka s koněm, obratnost, elegance.Na blížících se závodech Světového poháru v Olomouci se představí mezinárodní parkurová elita.


TÝDEN, červen 2017
Přejít na článek…

Sauna, masáž, solárium či zubař. Zařízení na Pardubicku to všechno nabízí pro koně

Sauna, masáž i solárium neprospívají jenom lidem. V rehabilitační klinice v obci Hrobice na Pardubicku je nabízejí i pro koně. Zařízení se zaměřuje na pomoc zvířatům, která procházejí velkou fyzickou zátěží nebo jsou po zranění či veterinárním zákroku. Jde o první podnik svého druhu v České republice.

Novinky.cz, 19. května 2017
Přejít na článek…

Solária i wellness centra. Tak se hýčkají koně pro parkur

Rozlehlé pláně s dřevěnými ohradami vystřídaly špičkové soutěžní areály, relaxovat už koně nechodí k vodě, ale do luxusních wellness center. Obliba parkuru roste a Česko v něm závodí mezi elitou. V červnu se u nás dokonce uskuteční významný závod Světového poháru v parkurovém skákání v Olomouci.

TÝDEN.cz, 16. května 2017
Přejít na článek…

For love of horses, Czech rider turns equine therapist

After a career in show jumping, Czech rider Adela Liskova has managed to spin her new career in horse dentistry into equine full-care therapy. Her clinic – central Europe's first, founded in 2014 -- now offering a range of therapies from infrared...

Reuters.com, 21. dubna 2017
Přejít na článek…

Lázně pro koně

Solárium, sauna a nebo běžící pás - relax, který už není jen výsadou člověka. Tyto wellness prvky si totiž v Hrobicích u Pardubic dopřávají i koně.

Ceskatelevize.cz, 15. dubna 2017
Přejít na video…

NAVŠTÍVILI JSME... KOŇSKÉ WELLNESS

Po hodině jízdy z hlavního města vystupuji z auta před menším areálem v Hrobicích u Pardubic. Konečně uvidím na živo to, o čem jsem slyšela, nevěřícně zkoumala snímky na internetu a spekulovala nad skutečností, že se takový objekt zrodil právě v…

Equichannel.cz, 26. května 2015
Přejít na článek…

VÍKEND: Jak si žijí koně Václava Vydry

V České republice žije na 75 tisíc koní. Každý obyvatel Kladna by tak mohl mít svého a ještě by jich pár tisíc zbylo. Jaký je recept na spokojený koňský život?
 Průměrný dostihový kůň přijde na půl miliónu korun…

Nova.cz, 16. září 2016
Přejít na video…

Rehabilitační klinika pro koně Equiwell otevírá

S kamerou EquiTV jsme se zajeli podívat do Hrobic, kde v pátek 30. května 2014 oficiálně zahajuje provoz rehabilitační klinika pro koně, která je vůbec první svého druhu v České republice. V již druhé reportáži vás blíže seznámíme s jejím provozem...

Jezdci.cz, 30. května 2014
Přejít na video…

Provoz kliniky pro koně Equiwell pod lupou

S kamerou EquiTV jsme se zajeli podívat do Hrobic, kde v pátek 30. května 2014 oficiálně zahajuje provoz rehabilitační klinika pro koně, která je vůbec první svého druhu v České republice. V již druhé reportáži vás blíže seznámíme s jejím provozem...

Equitv.cz, 30. května 2014
Přejít na video…

Naši zákazníci

Heidekrug – rehabilitace po nešťastném pádu na lonži

Heidekrug je 6 letý velmi nadějný drezurní hřebec, šampion KMK 2016.

„Heidekrug neštastně upadl na lonži a zablokoval si krční páteř. Díky tomuto zranění neustále vykazoval nepravidelnost v klusu a nepomáhalo ani napravování chiropraktikem nebo opich. Zkusili jsme, proto vodní pas u Adélky a zázrak se dostavil hned po týdnu chození ve vodě – krk se uvolnil. Pak stačilo krk napravit chiropraktikem a dále jsme dalších 14 dní pokračovali na vodním páse. Rozhodně jsem nečekala, že kůň bude úplně v pořádku, považuji to za malý zázrak :)“

Majitelka Adéla Neumannová, CZ

Zobrazit celou referenci…

Absolutely Perfect Star – rehabilitace po operaci zraněné nohy

Absolutely Perfect Star (Milky) je 7 letý valach American Paint Horse, společně se svojí majitelkou si užívají krásu westernového ježdění.

„Služby Vaší kliniky jsme se rozhodli využít po úraze zadní nohy, kdy si koník rozřízl nohu v oblasti spěnkového kloubu. Pochva šlachy zůstala neporušená a stav po operaci probíhal bez komplikací. Protože jsme neměli vhodné podmínky, v kterých bychom nožku rehabilitovali bez hrozících komplikací, rozhodli jsme se koníka svěřit do péče právě Vám a snížit tak riziko dalších zbytečných investicí.“

Majitelka Lucie Burdová, CZ

Zobrazit celou referenci…

Quentin 6 – parkurový šampion na regeneraci po úspěšné skokové sezóně

Quentin je 7 letý holštýnský valach výkonnosti TT 160, několikanásobný medailista ČDP, účastník CSIO***.

„Quentina jsem se rozhodl přivézt k Vám na kliniku, protože jsem mu chtěl dopřát regeneraci po náročné sezóně. S úrovní služeb jsem byl spokojen, Quentin se vrátil odpočinutý, spokojený s dobře osvalenými zády. Následující sezóna pro nás byla velmi úspěšná.“

Majitel Vladimír Tretera, CZ

Zobrazit celou referenci…

Exellent van de Kempenhoeve – drezurní šampion v zimní přípravě

Exellent je 6 letý valach belgického chovu, několikanásobný medailista v KMK, ČDP a účastník CDI.

“Pobyt v Equiwell naprosto splnil, a možná i předčil, má očekávání, Exellent byl po návratu mnohem silnější a ve výborné kondici. Přitom naprosto uvolněný a skvěle jezditelný a spokojený, velmi dobře fyzicky připravený na nadcházející sezónu, která pro něj byla zejména v soutěžích KMK velmi úspěšná. Pobyt koní v Equiwell mohu všem jen doporučit!”

Majitelka Tereza Hábová, CZ

Zobrazit celou referenci…

Fiktus – kůň profesor v aktivním důchodu

Fiktus je 21 letý vysloužilý drezurní valach po dvojnásobném schvácení předních kopyt.

„Moje ocakavania boli viac ako naplnene, lebo konik sa vratil v skvelej kondicii, vyzera ovela lepsie ako predtym a vdaka rehabilitacnemu programu ma vyborny pohyb, kadenciu a vznos je spokojny a vyrovnany!”

Majitelka Petra Krejčí, SK

Zobrazit celou referenci…

Destino Pardinhos (8let) a Fantastico (6let) - drezurní Lusitánští hřebci v přípravě na GP závodní sezónu

„Po návratu z kliniky byli oba úžasní, velký posun vidím v uvolnění a nesení hřbetu. Spolupráce je výborná, žádné známky napětí jsou schopni vykonat těžké cviky naprosto plynule a s lehkostí. Úplně mi spadla brada, takže jsem moc spokojená. Je to úplně ještě vetší radost je jezdit a motivace pro mě!!!“

Majitelka Pavla Rubíčková, CZ

Zobrazit celou referenci…

Grenadier - “Jak se nám z Greníka v lázních stal nový poník”

Grenadier je 15 letý drezurní WPB, několikanásobný medailista na MČR, vítěz drezurního šampionátu a pravidelný účastník CDI.

“Nyní už je Greník zpět v práci a musím říct, že nám přijel téměř nový poník. Osvalení zad se o mnoho zlepšilo, je uvolněný, daleko lépe přijímá kontakt a výrazně se zlepšil v pohybu, což je pro nás vzhledem k drezurnímu zaměření opravdu důležité. Jsme pobytem opravdu nadšeni, doufala jsem, že Greňdovi prospěje, ale přiznám se, že až tak rapidní změnu jsem nečekala, přivezli jsme vám Superb a vrátilo se nám Porsche, děkujeme. :) Rozhodně se rádi vrátíme.”

Majitelka Monika Konhefr, trenérka Kateřina Rosická, CZ

Zobrazit celou referenci…

Belle Ennie – wellnes pobyt šampionky po úspěšné sezóně

Belle Ennie je 10 letá drezurní klisna, která v roce 2016 získala se svojí jezdkyní Evou Vavříkovou mistrovský titul na MČR a bronz na ME v kategorii dětí, pravidelná účastnice CDI a drezurní kůň roku 2016.

“Belle Ennie neměla žádné vážné zdravotní problémy krom zatuhlých svalů, ale měla za sebou hodně náročnou závodní sezonu, byla ztuhlá a unavená, primárně jsme jí chtěli dát změnu, relax, ale zároveň pohyb a fyzickou práci, aby nevypadla z tempa. Po návratu z kliniky má krásný uvolněný pohyb, zájem o práci a žádné zatuhlé svaly, což potvrdil i MVDr.Vítek. V každém případě pobyt na klinice Equiwell byl pro našeho koně přínosný a určitě Vašich služeb využijeme znovu!”

Majitelka Jana Vavříková, trenérka Ema Kopuletá, CZ

Zobrazit celou referenci…