Equiwell - horse rehabilitation

Naše poslání

Děláme to, co máme rádi

Práce celého našeho týmu je založená na lásce a pokoře k tomu nádhernému zvířeti. Naším cílem je profesionálně poskytnout nejrůznější terapie ve velmi příjemném prostředí. Nechceme koně léčit, ale pomáhat mu se uzdravit.

Adéla Lišková

Zakladatelka a majitelka Equiwellu, mgr. v oboru právo.

Od roku 1990 se zabývá koňmi v nejrůznějších směrech. Nejprve jako jezdec, majitel a ošetřovatel a dále prostřednictvím pracovně studijních stáží v USA jako nadšenec pro nejrůznější oblasti péče o koně (úprava zubů koní, masáže, akupunktura, chiropraxe, elektroterapie, aromaterapie, atd.). Dalším posun v oblasti chápání kritérií pro posuzování zdravotního stavu koně jí umožnila účast na přednákupních veterinárních prohlídkách (cca 200 v průběhu 8let), když zprostředkovávala prodej koní do USA.

Po 14 letech praxe a řady mezinárodních školení a kurzů se stala uznávanou koňskou zubařkou a podpořila tak rozvoj tohoto poněkud zanedbávaného oboru.

Od roku 2010 se zaměřuje na průzkum oblasti rehabilitace koní. Navštívila různé rehabilitační kliniky v Německu, Rakousku, Anglii, Dánsku, kde sbírala zkušenosti a know-how pro vznik projektu Equiwell.

Kvalifikace

Náš tým je zaškolen kvalifikovanými odborníky a spolupracuje s profesionály v různých oblastech péče o koně. Nabízíme produkty, které byly pečlivě vybrány a jsou již dlouhodobě vyzkoušené a mezinárodně oceňované.

Jsme první v ČR

Equiwell je první rehabilitační klinika tohoto typu v ČR. Vyniká unikátností konceptu nadstandardní péče o koně. Výhodou lokality je vedle dobré dopravní dostupnosti také umístění přímo v luxusním jezdeckém areálu, který poskytuje komplexní zázemí pro koně (ustájení, venkovní jízdárna, velká jezdecká hala, možnosti terénů v sousedních lesích, travnaté i pískové výběhy, vnitřní výběh, chodící pás) i jejich majitele (restaurace a penzion včetně fitness, tenisového kurtu, bazénu, sauny, vířivky…). Equiwell je umístěn necelých 30km od Veterinární kliniky v Heřmanově Městci.